REKLAM
Haberler / 27-03-2023

Göz ağrısı ve baş ağrısına ne iyi gelir? Evde Neler Yapılabilir ?Göz ağrısı ve baş ağrısı pek çok farklı nedenle ortaya çıkabilir. Bu nedenle öncelikle bu şikayetlerin altında yatan nedenin tespit edilmesi için bir doktora başvurmanız önemlidir. Ancak doktora gidene kadar şikayetlerin hafifletilmesine yardımcı olabilecek bazı yöntemler şunlardır:

  • Dinlenmek: Yorgunluk ve stres göz ağrısı ve baş ağrısına neden olabilir. Bu nedenle dinlenmek, sakinleşmek ve stresten uzaklaşmak bu şikayetlerin hafiflemesine yardımcı olabilir.

  • Göz damlaları: Bazı göz damlaları, göz ağrısı ve rahatsızlığı gibi belirtileri azaltabilir. Ancak göz damlaları kullanmadan önce bir doktorla görüşmek önemlidir.

  • Sıcak veya soğuk kompresler: Sıcak veya soğuk kompresler, baş ağrısının hafifletilmesine yardımcı olabilir. Göz ağrısı için de benzer şekilde sıcak veya soğuk kompresler uygulanabilir.

  • İlaçlar: Doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanabilirsiniz. Ancak, herhangi bir ilaç kullanmadan önce bir doktora danışmanız önemlidir.

  • Su tüketimi: Yeterli miktarda su içmek, baş ağrısının hafiflemesine yardımcı olabilir. Vücut susuz kaldığında, baş ağrısı oluşabilir veya şiddetlenebilir.

  • Masaj: Başın arkasını veya gözlerin çevresini nazikçe masaj yapmak, göz ağrısı ve baş ağrısının hafiflemesine yardımcı olabilir.

Ancak, yukarıdaki yöntemler şikayetlerin altında yatan nedeni ortadan kaldırmaz. Şikayetler devam ederse veya şiddetlenirse, bir doktora başvurmak önemlidir.


Bana Sor

Turkiyenin Firma Bilgi Platformu

© Banasor.Gen.Tr. All Rights Reserved.